Znalosť a vedenie agendy BOZP a PO sa týka aj kaviarenského biznisu

Stále si to niektorí podnikatelia neuvedomujú, ale BOZP a PO sa netýka iba odborov, ako je výroba alebo ťažký priemysel. Svoje zdravie riskujeme (viac, či menej) v práci snáď všetci, každý ale vlastným špecifickým spôsobom. A čo viac, povinnosť platí zo zákona pre každého podnikateľa! Inak tomu nie je ani pri kaviarenskom biznise. V prevádzke kaviarne je pekný riadok vecí, na ktoré je nutné vzhľadom na bezpečnosť pamätať.

Povinnosť vychádzajúca zo zákona

Našim klientom je aj kaviareň s vonkajším posedením. Tá, rovnako ako mnoho ďalších, nemala spísané žiadne smernice týkajúce sa BOZP či PO. Jediným interným predpisom bol súpis na predchádzanie a elimináciu rizika ohrozujúceho bezpečnosť potravín HACCP. Ten je, rovnako ako BOZP či PO, povinný zo zákona pre každého, kto vlastní výrobňu či predajňu potravín, prípadne vedie iný druh reštauračného, ​​stravovacieho či ubytovacieho zariadenia. Ďalej sa dokumentácia HACCP týka prevádzok starostlivosti o telo a pleť (kaderníctvo, manikúry, pedikúry, solária, masáže, fitness, bazény a pod.) alebo zdravotníckych zariadení.

Preškolíme vás aj vašich zamestnancov

Našou úlohou bolo teda tieto smernice vytvoriť, v prevádzke zaviesť a preškoliť na nich zamestnancov. A to ako v rámci BOZP, tak aj PO a následne vykonať aj previerky v rámci všetkých troch smerníc, teda BOZP, PO a HACCP.

Neberte BOZP a PO na ľahkú váhu

Zanedbanie povinnosti vedenia agendy BOZP a PO sa nevypláca. Pri nedodržiavaní či absencii smerníc hrozí prevádzkovateľovi pokuty až do 200 000 Eur! Tieto sankcie pritom môžu byť pre mnohých podnikateľov likvidačné. Nenechajte si zruinovať podnikanie kvôli ignorancií či nedodržaniu zákona.

Sami na to nestačíte? Nevadí, kryjeme vám chrbát!

Žiadny podnikateľ nemusí vedieť všetko, je ale nutné si vedieť vybrať správneho parťáka, ktorý to bude vedieť za vás. Kontaktujte EXTÉRIÁ na tel. čísle +421 945 458 999 a venujte sa naplno svojmu podnikaniu, všetko ostatné urobíme za vás.

Prečítajte si ďalšie skúsenosti klientov EXTÉRIA:

Súvisiace články:

Vyhnite sa pokutám pri revízii kontrolných štítkov

Pri montáži hasiaceho prístroja by ste nemali zabúdať na dobrú prístupnosť k tzv. kontrolnému štítku. Zamedzíte tak zbytočnej manipulácii s hasiacimi prístrojmi, čo často vedie k ich nesprávnemu …

Vyhnite sa pokutám pri revízii kontrolných štítkov

Chcem informačnú schôdzku